Anketa Metropolitní univerzity Praha a České pošty o nejlepšího on-line vyučujícího fiktivních firem 2020 zná své vítěze!

Metropolitní univerzita Praha, o.p.s. a Česká pošta, s.p. s podporou Centra fiktivních firem Praha při NPI ČR a Slovenského centra cvičných firem Bratislava při SIOV Slovensko vyhlásili v rámci slavnostního vyhlášení výsledků 2. MUB-line veletrhu dne 10.12. 2020, který pořádala naše univerzita a MUBanka, první ročník ankety o nejlepšího vyučujícího fiktivní firmy roku 2020, samozřejmě tentokrát s upřesněním „on-line vyučujícího“, neboť nám současná doba znemožňuje výuku ve školách.

Studenti fiktivních firem z Česka a Slovenska měli až do 10.3.2021 možnost přihlásit svého vyučujícího fiktivní firmy do uvedené ankety a zejména zaslat písemné odůvodnění, jakýsi krátký „příběh“, proč právě jejich vyučující je ten nejlepší a zaslouží si titul nejlepšího vyučujícího fiktivní firmy roku 2020. Obdrželi jsme krásné až dojemné „příběhy“, fotografie, krásné dopisy o úctě, uznání, vděku, respektu, lidského i morálního charismatu vyučujících fiktivních firem.

Bylo velice těžké vybrat vítěze, každý z nominovaných učitelů by si titul zasloužil. Ale jako každá jiná anketa, soutěž, má svoje pravidla, tak i my, Metropolitní univerzita Praha a Česká pošta, jsme byli postavení před rozhodnutí vybrat vítěze. Početně, ale i obsahově nejbohatší podporu, uznání, spokojenost s výukou a vděk svému vyučujícími jsme obdrželi od studentů fiktivní firmy Šamanka, s.r.o. z OA Liberec. Tuto veleúspěšnou firmu, mimo jiné i čerstvého vítěze soutěže MUP o nejlepší obchodní leták 26. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem 2021, vede paní Ing. Kristýna Hranáčová, která si právem zaslouží titul nejlepší on-line vyučující fiktivních firem 2020 i nový tablet LENOVO od České pošty.


Ing. Kristýna Hranáčová

Druhé místo obsadila paní PhDr. Ivana Kerestúrová, Ph.D., která vede mnoha vítěznými vavříny ověnčenou fiktivní firmu Green Wall, s.r.o. na OA I. Karvaša Bratislava, která mimo jiné zvítězila v živých e-prezentacích na Mezinárodním veletrhu on-line fiktivních firem Slovensko 2020 a v téže kategorii i na 2. MUB-line veletrhu fiktivních firem, a jejíž krásná děkovná vyznání paní profesorce byla radost číst.


PhDr. Ivana Kerestúrová, Ph.D.

A pomyslnou bronzovou medaili získala paní Ing. Angelika Klímová, MBA ze SŠ Živnostenské Sokolov, kterou nominovali studenti z fiktivní firmy Králíci A. B., jejíž výčet úspěchů by zaplnil nejeden novinový článek.  Gratulujeme!


Ing. Angelika Klímová, MBA

Metropolitní univerzita Praha a Česká pošta, vědomi si náročnosti pedagogické práce vyučujících fiktivních firem, která je násobena současnou on-line výukou, se rozhodly každým rokem udělit titul PROFESOR STAR vyučujícímu, který se dlouhodobě, významně a úspěšně podílí na výchově mladých podnikatelů v rámci výuky fiktivních firem, jehož přínos v rámci vzdělávání v oblasti podnikatelské a finanční gramotnosti lze označit za mimořádný. Volba jednoznačně padla na Ing. Janu Fuernkranz Fulierovou z OA Hlohovce, která vede velice úspěšné a skvělé fiktivní firmy 21Kapkejks, s.r.o., Batyk & Custom, s.r.o. a Reborn, s.r.o., která se stala absolutním vítězem 26. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem 2021. Radost i dojetí nové PROFESOR STAR byla krásnou tečkou prvního ročníku této ankety.


Ing. Jana Fuernkranz Fulierová

Výsledky ankety o nejlepšího vyučujícího fiktivní firmy i udělení titulu PROFESOR STAR proběhlo v rámci slavnostního on-line živého vyhlášení výsledků 26. Mezinárodního veletrhu fiktivních firem 2021 dne 18.3.2021 a vykouzlilo úsměv, radost, i dojetí nejen u oceněných vyučujících , ale i u studentů, učitelů, hostů veletrhu, vyhlašovatelů ankety, a to České pošty, s.p., kterou zastupovala Andrea Loučková, HR specialist úseku lidských zdrojů ČP, Metropolitní univerzity Praha, o.p.s., kterou zastupoval Ing. Radek Maxa, Ph.D, garant a koordinátor projektu fiktivních firem na MUP, který také celé slavnostní vyhlášení moderoval, zástupců partnerů ankety, a to Slovenského centra cvičných firem Bratislava, které zastupovala jeho vedoucí Ing. Gabriela Horecká a Centra fiktivních firem Praha, které zastupoval jeho vedoucí Ing. Lukáš Hula. Anketa předčila očekávání a vyhlašovatelé věří, že se stane pevnou součástí života fiktivních firem. Ještě jednou děkujeme a gratulujeme vítězům! 

Prezentace slavnostního vyhlášení výsledků ankety si můžete prohlédnout zde.