Cenou Gratias Tibi oceňuje nadace Člověk v tísni společně s řadou partnerů mladé lidi, kteří se zapojují do dění okolo nás a nejrůznějšími aktivitami mění věci k lepšímu, a to v pěti kategoriích a již od roku 2014!  Latinská slova Gratias Tibi, která tvoří název ceny, symbolicky říkají všem soutěžícím Děkuji Tobě.

Doposud bylo na cenu nominováno přes 800 projektů ze všech krajů České republiky a letos byl mezi nimi i náš projekt  Metropolitní univerzitní banka – unikátní projekt fiktivní firmy v českém školství, a to v kategorii do 30 let, jehož poslání nejlépe vyjadřuje samotná premisa projektu: Pomáháme porozumět penězům zejména mladým lidem, středoškolákům.

Ve středu 15.9.2021 pod pražským metronomem na Letné se konalo slavnostní předávání cen letošním laureátům Ceny Gratias Tibi v pěti kategoriích a osobně se ho na pozvání pořadatelů zúčastnili zástupci naší nominované MUBanky: Ing. Radek Maxa, Ph.D., garant a koordinátor projektu MUBanky, Václav Geisler, lídr týmu péče o CZ klienty, Miroslav Navrátil, lídr týmu péče o EU klienty, Heinz Seidl, člen týmu PR a marketingu, Ján Hýbl, člen týmu PR a marketingu, a Roman Radikovský, člen týmu PR a marketingu, vesměs studenti či již absolventi oboru Mezinárodní obchod a právě ti, kteří byli v letním semestru 2021 oporou aktivit MUBanky. Děkujeme nejen jim, ale celému týmu „letní“ MUBanky. Naši zástupci se osobně setkali vůbec poprvé, neboť uplynulý semestr byl ve znamení on-line výuky. O to příjemnější to bylo setkání. 

Vítězové pěti kategorií převzali ceny z rukou významných osobností kulturního a společenského života a disentu. Programem provázela moderátorka Ester Janečková, se kterou se naši zástupci osobně setkali, a o hudební doprovod se postaral běloruský akordeonista Aliaksandr Yasinski.

V příjemné večerní atmosféře si vítězství v kategorii základní školy odnesl sedmák Štěpán Mašík za svůj projekt I děti chtějí pomáhat; v kategorii Střední školy byla cena udělena skvělé dobrovolnické organizaci ProStředoškoláky, se kterými měli možnost se zástupci naší MUBanky seznámit i vyfotit. A konečně v kategorii do 30 let, která nás nejvíce zajímala, jsme sice nezvítězili, ale přesto jsme tak trochu součástí vítězného projektu. Vítězství totiž získal projekt Medici PRO Očkování, kdy jedním z lídrů tohoto projektu je absolvent naší univerzity, programu International Relations and European Studies, Tomáš Jelínek. Gratulujeme Tomáši! – viz foto s našimi zástupci MUBanky. Zvláštní uznání Člověka v tísni za Environmentální počin získal spolek MNOHO SVĚTŮ v Jilemnici. Vítěze Ceny České televize vybrali diváci v on-line hlasování. V něm jednoznačně zvítězil Jirka Žák se svým Šití roušek pro ty, kdo je potřebují. V závěru večera pořadatelé všem přítomným připomněli význam lidských a  občanských svobod a v působivém vstupu se věnovali zejména aktuální situaci v Bělorusku. Poselství svobody a vzkaz podpory svobodnému Bělorusku plně podpořili i přítomní zástupci našeho nominovaného projektu. 

Všem laureátům moc gratulujeme, jakožto i všem nominovaným! Slavnostní večer natáčela České televize, začátkem října uvidíte na ČT2.

A jak pořadatelé uvedli: tento slavnostní večer nebyl jen o vyhlášení vítězů, ale především o poděkování vám, mladým lidem, kterým není svět kolem nás lhostejný a pozitivně ho ovlivňujete.

A jsme rádi, že k tomu přispěla a dále přispívá naše Metropolitní univerzitní banka.

Od zimního semestru 2021/2022 startuje MUBanka s novým týmem, máte možnost i vy být jeho součástí. Projekt je realizován v rámci povinně volitelného předmětu Řízení a správa fiktivní banky, vypisovaného katedrou mezinárodního obchodu.